wtorek, 21 lipca 2015

 

Najlepszą porą roku do odwiedzenia Lawendowej Farmy jest lato, ponieważ można cieszyć się wówczas kwitnącą lawendą. Znajduje się ona na wsi Coolnagloose w hrabstwie Wexford. Rodzina, która rozwinęła tu swój interes ma w posiadaniu tę farmę od 1950 roku. W lipcu 2013 posadzono na 2 hektarach - 6500 sadzonek lawendy, która stała się motywem przewodnim farmy. Wexford Lavender Farm otwarto dla zwiedzających w ubiegłym roku. Co ciekawe uprawa roślin jest organiczna, bez udziału nawozów sztucznych, pestycydów i herbicydów. W zdrowym środowisku, na świeżym powietrzu można spacerować wśród zagonów lawendy, a następnie wybrać jedną z trzech tras w pobliskim lesie. Dzieci mają do dyspozycji nie tylko plac zabaw, ale również  ( co jest największą frajdą) mogą przejechać się beczkowozem. Oprócz tego organizowane są dla najmłodszych warsztaty rękodzielnicze, gdzie mogą tworzyć różne ozdoby z lawendy. Jest tu też kawiarnia i sklep z lawendowymi pamiątkami. Wypoczynek dla rodziny na cały dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 10 lipca 2015

 

Woodstock Gardens znajduje się w hrabstwie Kilkenny, w malowniczej miejscowości Inistioge nad rzeką Nore Valley. Ogród powstał w 1740 roku i przechodził okresy rozkwitu, jak i popadał w ruinę. Od 1999 roku Rada Hrabstwa Kilkenny podjęła się ambitnego planu renowacji ogrodu i ochrony rzadkich i egzotycznych roślin. Dzięki tym działaniom powstało przyjemne miejsce dla wypoczynku i relaksu, a dla dzieci - plac zabaw :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wtorek, 07 lipca 2015

 

ZOO w Dublinie znajduje się dokładnie w Phoenix Park i jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie, został założony w 1831 roku.  Obejmuje ogrody, jeziora i naturalne siedliska na 28 ha. ZOO jest domem dla 400 zwierząt z całego świata. Park przyciąga ok. 1mln turystów rocznie i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w Irlandii.

Ostatnio było o ZOO głośno w mediach, a to za sprawą nowej atrakcji. Prezydent Irlandii Michael D. Higgins uroczyście otwierał nowe siedlisko z basenem słonej wody dla lwów morskich.

To nasza trzecia wizyta w dublińskim ZOO, a dla Misi pierwsza i było to dla niej duże przeżycie :)