poniedziałek, 22 czerwca 2015

 

... znajduje się w hrabstwie Wicklow i jest to idealne miejsce na wypoczynek dla rodziny, co sprawdziliśmy osobiście. Farma została założona i udostępniona dla publiczności w 1994 roku. Tuż przy wejściu znajduje się 350- letni dom gospodarski ze słomianą strzechą, w którym znajduje się muzeum. Można obejrzeć między innymi zabawki z minionej epoki. Farma jest wspaniałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu i blisko natury. Dzieci mogą wybiegać się na bardzo dużym placu zabaw, w otoczeniu są zagrody zwierząt gospodarskich. Można podpatrzyć konie, osły, kozy, krowy, owce, świnie, a z drobiu - kaczki, kury, gęsi. Jest tu też zagroda dla jeleni. Pod okiem opiekuna, dzieci mogą pogłaskać i pobawić się ze zwierzętami futerkowymi - królikami czy świnkami morskimi. Można również pospacerować ok 1 km ścieżką edukacyjną, gdzie co jakiś kawałek umieszczone są plansze opisujące siedliska dzikich zwierząt lub zawierające podstawowe informacje o mijanych drzewach i innej roślinności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

środa, 10 czerwca 2015

 

... powstało w 1993 roku i jest położone w hrabstwie Wicklow. Znajduje się tu 20 pokazowych ogrodów stworzonych przez najlepszych projektantów. Są to bardzo ciekawe propozycje na urządzenie nawet niewielkiego skrawka zieleni.

Różnorodność roślin (ok. 15 tys. gatunków) ,a wśród nich oczka wodne, pergole, lustra, rzeźby, kamienne ściany, drewniane altanki, meble ogrodowe, wszystko to umiejętnie połączone tworzą cudowne miejsce na odpoczynek.

Na miejscu znajduje się centrum ogrodnicze, gdzie po zainspirowaniu można się zaopatrzyć w rośliny i przedmioty do ogrodu.

Już przy oglądaniu zdjęć czuję się zrelaksowana, a co dopiero gdybym miała chociażby jeden taki zakątek... rozmarzyłam się :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sobota, 06 czerwca 2015

 ... dokładnie 6 czerwca 2006 r. wylądowałam na tej wyspie. Ale szybko zleciało. Niewielkie miasteczko Tullow stało się moim nowym  domem. Kiedyś tętniące życiem, dziś opustoszałe. Coraz więcej ludzi stąd wyjeżdża za pracą, najczęstszym kierunkiem jest Australia. Tym bardziej cieszy mnie, że taki grajdołek nadal jest natchnieniem dla artysty. Niedawno na fejsbuku malarz David Byrne opublikował obraz  przedstawiający centrum miasta Tullow. Nie jest to dokładna mapka miasta, są tu tylko najciekawsze budynki i miejsca, które na stałe wkomponowały się w krajobraz miasteczka. Wygląda jak ilustracja do książki dla dzieci.

 Pewnie, że są piękniejsze miejsca na świecie, ale mnie dobrze jest tu :)