sobota, 21 maja 2016

  W ubiegłą niedzielę mieliśmy okazję odwiedzić zamek Duckett's Grove, a właściwie to, co po nim zostało. Zachowały się mury i wieżyczki, które tworzą malownicze tło dla lokalnych festynów. Tym razem odbył się zjazd starych samochodów organizowany przez Carlow Vintage & Classic Motor Club.

Kilka zdjęć z tego wydarzenia :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wtorek, 03 maja 2016

 

Majówka zapowiadała się nieciekawie, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. Wyjechaliśmy z Tullow kiedy zaczął padać  ulewny deszcz, potem zmienił się w grad. Znając jednak irlandzką pogodę mieliśmy nadzieję, na szybką przemianę i nie pomyliliśmy się. Tylko wyjechaliśmy z hrabstwa Carlow, pokazało się piękne słońce przesłaniane od czasu do czasu niegroźnymi chmurami. Spędziliśmy cudowne popołunie w Wells House niedaleko Gorey w hrabstwie Wexford.

Ten wielki, stary, wiktoriański dom jest udostępniony do zwiedzania. U podnóża domu rozciąga się piękny ogród odrestaurowany na podstawie planów z 1830 roku. Miejsce to jest przyjazne rodzinom, oprócz leśnych ścieżek, na których można spotkać rzeźby z drewna, jest tu plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami itd. Obok w budynkach gospodarczych znajdują się zwierzęta, a także sklepy z rękodziełem. Chętnie skorzystaliśmy z kawiarni i rozsiedliśmy się przy stoliku w wiktoriańskim ogrodzie :)