Blog > Komentarze do wpisu

Kwiecień na tarasie

Korzystając ze słońca kilka ujęć z tarasu. Chociaż tą odrobiną zieleni muszę się nacieszyć.

Narcyzy mam drugi rok, trochę mi się rozmnożyły i nadwyżkę oddałam sąsiadowi, miejsce w skrzynce w końcu mam ograniczone. Niestety u niego nie rosną tak bujnie, a żagwin ( u dołu) przez zimę sponiewierany, nie poddaje się i kwitnie.

 

 

Clematis "Rebeka" w dużej donicy wypuścił pędy, co mnie bardzo cieszy, gdyż okaz ten dostałam w prezencie. Mam nadzieję, że latem pochwalę się pięknymi bordowymi kwiatami.

 

 

Michelle uparła się kupić te kiczowate wiatraczki, ale ma tyle z nimi radochy, że nie mogłabym ich wyrzucić. Nawet podziwiam te zabawki, że przetrwały zimowe porywiste wiatry.

 

 

Wiszący kosz pleciony z liści bananowca, a w nim surfinia - dwie sadzonki z rośliny z poprzedniego roku, gdyż nie miałam pewności, że znajdę w tym roku tę samą odmianę (ten wytarty fiolet bardzo mi się spodobał). Można powiedzieć rozmnożenie tej rośliny, to mój sukces ogrodniczy. Dopiero od trzech lat trzymam surfinie. Wcześniej nie miałam ochoty na ich uprawę ze względu na ich żarłoczność nawozów. Ich uroda jednak mnie przekonała i nawet żałuję, że nie mam więcej miejsca na inne ciekawe odmiany tej rośliny.

 

 

wtorek, 23 kwietnia 2013, rowena77

Polecane wpisy

  • Maja

    Ostatnio bardzo przeżywaliśmy zaginięcienaszego rudego kocura. Wyszedł dwa dni przed huraganem na obchód swoich dalszych włości. Niestety nie wrócił. Postanowil

  • Wielkanocne życzenia

    Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Swiąt Wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz samych miłych chwil w rodzinnym gronie .

  • Z okazji Bożego Narodzenia...

    Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia życzę z wszystkim by los Wam sprzyjał, by zdrowie dopisywało, by marzenia się spełniały. Miłości, życzliwości i dobr