Blog > Komentarze do wpisu

Refleksje przedświąteczne

Tę Wielkanoc spędzę tylko z dzieciakami, małżonek bierze udział w trzydniowym wyścigu kolarskim, czwarty rok z rzędu. Skoro woli męczyć się na tym rowerze, zamiast siedzieć z nami, jeść świąteczne dania, ewentualnie pojechać na jakąś małą wycieczkę, to ja nie mam siły z tym walczyć. Dania świąteczne powinny nazywać się daniami adamowymi, bo tylko  będę gotować ulubione potrawy syna. No i czeka mnie eksperyment kulinarny. Rodzicielka przysłała mi foremki do bab wielkanocnych i stos przepisów, więc nie ma zmiłuj się, dzieciaki muszą mieć polskie wielkanocne ciasta. Nie wiem co z tego wyjdzie, ważne żeby było słodkie, wtedy na pewno zjedzą. 

Dzieciaki dostały też w prezencie od irlandzkiej babci i dziadka, czekoladowe wyroby od lokalnej fabryki "Chocolate Garden". W zamian ofiarowały polskie wyroby cukiernicze baranki wielkanocne, jeden z cukru, a drugi z ciasta. Aby była jasność, nie są prawdziwymi dziadkami naszych dzieci, tylko takimi w zastępstwie;) Sami mają wnuki w Stanach, i rzadko je widują, a nasze dzieci dziadków już nie mają, obaj nie żyją, a babcie jedna w Polsce, druga w Niemczech, nie mają okazji ze sobą pobyć. Tak więc mamy tu polskie wnuki i irlandzkich dziadków, i wszyscy są zadowoleni, szczególnie ja, kiedy mam chwile tylko dla siebie :) No, ale na święta wyjeżdżają do rodziny więc prezenty rozdane już dzisiaj.

W tę Wielkanoc na pewno nadrobię zaległości książkowe, a więc książka, spacery z dzieciakami, jeśli pogoda dopisze, i ogólnie relaks :)

środa, 20 kwietnia 2011, rowena77

Polecane wpisy

  • Dzien Kota

    z okazji Dnia Kotawrzucam zdjecie mojej Niki. Jeszcze kilka miesiecy temu bezdomna, chorabidulka, teraz kanapowa pieknosc :)

  • Cats make me happy :)

    Tak koty, bo od niedawna (ok. 2 miesiecy) jestem posiadaczka dwoch kotow. Nie wspominalam o tym, bo sama nie wiedzialam czy cos z tego bedzie. Maja ( bardziej b

  • Wielkanocne życzenia...

    Z okazji zbliżających się Swiąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz mnóstwo wiosennego słońca

Komentarze
2011/04/20 15:56:10
och, to pewnie ci zal, ze on ciagle wyjezdza w tym czasie. Mnie by bylo. Maja swoje pasje, to czyni mezczyzn interesujacymi, ale czemu ta pasja musi sie objawiac wyjazdem w ten czas? Zycze fajnego czytania i czasu z synem. A co teraz czytasz?
-
2011/04/20 18:20:15
Prośby i grozby nie pomagały, więc odpuściłam, poza tym ja mam swoje pasje- książki, fotografia, tego bloga na przykład też hehe, a filmy i podróże to pasje wspólne, więc każde z nas ma coś swojego i coś wspólnego. Dodam, że nie należę do kobiet, które uwieszają się na swoim mężczyznie, ale samej też bym nie chciała żyć. Z książek czytam teraz "Pokutę" Mc Ewana.
-
2011/04/21 11:09:01
uwieszać się? Co to, to nie, ale wiesz w ten czas wolałabym jednak być w domu w komplecie. I nie chodzi o siedzenie i jedzenie, tylko o czas razem. Ale to ja, przecież Ty wcale nie musisz tak czuć. Pozdrawiam serdecznie